کد خبر: 394001
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

کتابروایت رهبریبه چاپ ششم رسید/خاطرات سیاسی رهبر معظم انقلاب

به گزارش قم پرس کتاب «روایت رهبری» نوشته سید یاسر جبرائیلی توسط انتشارات انقلاب اسلامی به چاپ ششم رسید. این کتاب حاوی نکاتی جدید و منتشر نشده از نحوه انتخاب حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) به عنوان رهبر انقلاب اسلامی در سال ۱۳۶۸ و بخش‌هایی منتشر نشده از خاطرات سیاسی ایشان است.

در این کتاب برای اولین بار از مذاکرات شورای انقلاب و متن مذاکرات اجلاسیه‌ی خبرگان در سال ۶۴ و اجلاسیه‌ی خبرگان در سال ۶۸ استفاده شده است. همچنین بخشی از مذاکرات جلسه رؤسای قوا و مرحوم حاج احمدآقا در حضور امام (قدس‌سره) در مهر ۶۷ (۶ ماه قبل از عزل آیت‌الله منتظری) در این کتاب منتشر شده که در آن برای اولین‌بار حضرت امام (قدس‌سره)، حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) را برای رهبری آینده نظام مطرح می‌کنند.

کتاب «روایت رهبری» در سه فصل، روایت جامعی از «رسمیت و قانونیت یافتن رهبری حضرت امام خمینی (قدس‌سره) با مصوبه‌ی مجلس خبرگان قانون اساسی»، «تعیین آیت‌الله منتظری به رهبری آینده توسط مجلس خبرگان رهبری و سپس عزل وی» و در نهایت «تعیین حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) توسط مجلس خبرگان به رهبری انقلاب اسلامی» است.

چاپ ششم این کتاب در ۶۲۰ صفحه، قطع رقعی و قیمت ۱۶۰ هزار تومان عرضه شده است.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.