کد خبر: 394111
۰
۰
نسخه چاپی

زائران ولایتمدار وجود نازنین حضرت مهدی(عج) را کنارشان احساس کنند

به گزارش قم پرس محافل انس و معرفت بعثه مقام معظم رهبری در هتل های مختلف مکه مکرمه دوشنبه شب هم برگزار شد که مراسم هتل«اوقاف آل مفتی» با استقبال پرتعداد زائران ایرانی همراه شد.

حجت الاسلام والمسلمن میرتقی قادری سخنران بعثه مقام معظم رهبری در این محفل به اهمیت درک وجود نازنین حضرت مهدی(عج) توسط زائران در کنار خانه خدا اشاره کرد و گفت: وجود مقدس حضرت بقیه الله اعظم تجلی خود کعبه است و زائر باید این ظرفیت و قابلیت را در خود ایجاد کند که حرارات وجود نازنین امام زمان را احساس کند.

وی با بیان این که چه کسانی موفق می شوند وجود حضرت مهدی(عج) را درک کنند ادامه داد: باید ذهن تان را از مسائل دنیوی خالی کنید و مهر و محبت ولایت مهدی فاطمه را جایگزین آن کنید تا مورد لطف ایشان قرار بگیرد.

سخنران بعثه مقام معظم رهبری ادامه داد: اگر زائر بتواند وجود نازنین امام زمان را احساس کند ذهنیتش به این سمت می رود که امیر کاروان او حضرت مهدی (عج) است نه روحانی و مدیر کاروان.

وی به ولایتمداری و ولایی بودن برای درک وجود نازنین حضرت مهدی(عج) اشاره کرد و گفت: اگر زائری ولایتمدار و عاشق امام زمان باشد قطعا وجود ایشان را در کنارش حس خواهد کرد. برای رسیدن به این مهم زائر باید مالامال وجودش را از محبت به اهل بیت پر کند. هرکسی بتواند منل ولایمتداری و ولایی بودن را درک و طی کند، یک قدم به امام زمان نزدیک خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین قادری با بیان این که شیعه و سنی در یک چیز با هم مشترک هستند گفت: مودت و محبت اهل بیت وجه اشتراک بین این دو است که هرکسی از این سرمایه برخوردار باشد قبل از این که از دنیا برود توبه اش پذیرفته می شود و اگر چه در میدان جنگ هم به شهادت نرسد اما چون محب اهل بیت است شهیدگونه از دنیا خواهد رفت.

وی ادامه داد: اگر حضرت محمد مصطفی (ص) نبود ما همچنان بت پرست بودیم. اما ایشان مظهر تجلی خدا شد. پیامبر رحمت و مهربانی هم بنده ای مثل بندگان دیگر خدا بود اما به دلیل عبادت خالصانه ای که انجام داد خودش را بالا کشید و مظهر تجلی خدا شد.

سخنران بعثه مقام معظم رهبری در پایان از زائران خواست فرصت حضور در مکه را به راحتی از دست ندهند و هر زمان که به مسجدالحرام و زیارت خانه خدا مشرف می شوند، وجود نازنین حضرت مهدی (عج) را در کنارشان حس کنند.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید