آخرین اخبار

آمار زکات قم نسبت به دیگر استان‌ها مطلوب‌تر است

مدیرکل کمیته امداد استان قم با تأکید بر اینکه آمار زکات استان قم نسبت به دیگر استان‌ها مطلوب‌تر است، گفت: تلاش می‌کنیم تا پایان سال بر اساس برنامه پیش‌بینی‌شده بتوانیم نزدیک به دو میلیارد تومان زکات را در استان قم جمع‌آوری کنیم.

به گزارش قم پرس به نقل خبرگزاری تسنیم ، اکبر میرشکار عصر امروز در نشست شورای زکات استان قم که با حضور آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در سالن محراب این آستان مقدس برگزار شد، از افزایش آمار زکات 9 ماه سال جاری نسبت به همین مدت در سال گذشته یاد و اظهار داشت: در زکات واجب 670 میلیون تومان و در بخش مستحب نیز 380 میلیون تومان جمع‌آوری شد که این آمارها هر کدام به ترتیب با رشد 13 درصدی و 93 درصدی به 760 میلیون تومان و 739 میلیون تومان افزایش‌یافته است.

وی به افزایش 29 درصدی زکات فطریه عالم طی 9 ماه اخیر نسبت به سال گذشته و رسیدن آمار آن به 300 میلیون تومان اشاره کرد و افزود: زکات سادات نیز به 384 میلیون تومان رسیده و یک رشد 93 درصدی را به دنبال داشته است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم با بیان اینکه 9 ماه نخست سال گذشته یک میلیارد و 300 میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده است، گفت: امسال این آمار به یک میلیارد و 850 میلیون تومان رسیده و 40 درصد افزایش داشته است.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت استان قم در زکات نسبت به دیگر استان‌ها مطلوب است، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم تا پایان سال بر اساس برنامه پیش‌بینی‌شده بتوانیم نزدیک به دو میلیارد تومان زکات را در استان قم جمع‌آوری کنیم.

میرشکار از برگزاری شورای سراسری زکات در شهر مقدس قم یادکرد و ادامه داد: امسال برای نخستین بار رهبر معظم انقلاب به شورای زکات پیام خود را ابلاغ کردند که این پیام در 10 محور مختلف می‌تواند سبب رسیدن به افق‌های جدید در عرصه جمع‌آوری زکات شود.

وی با اشاره به اینکه امسال از مبالغ زکات مردم نزدیک به 970 میلیون تومان برای فقرا هزینه شده است، تصریح کرد: افرادی که در حوزه زکات مشارکت دارند به‌صورت موردی به رفع مشکلات نیازمندان می‌پردازند و گاهی این افراد را برای استفاده از خدمات بیشتر به کمیته امداد معرفی می‌کنند.

میرشکار با بیان اینکه شناسایی 150 مجموعه تجاری و مالی توانمند توسط شورای زکات استان قم شناسایی‌شده‌اند، گفت: امیدواریم بتوانیم با استفاده از شخصیت‌های برجسته استان ترویج فرهنگ زکات را در میان این مجموعه‌ها دنبال کنیم.


Scroll to Top