کد خبر: 337683
۰
۰
نسخه چاپی

امیدواریم پاییز امسال از واکسن داخلی آنفلوآنزا استفاده کنیم

به گزارش قم پرس حجت‌الاسلام حسن روحانی امروز(پنج شنبه) در مراسم بهره‌برداری از طرح‌های دانش‌بنیان که به صورت تصویری برگزار شد، گفت: بسیار خوشحال کننده است که در شصت و یکمین پنجشنبه افتتاح های مهم در کشور شاهد افتتاح پروژه های بسیار مهمی بودیم. این پروژه ها عمدتا فناورانه، علمی و در بسیاری از موارد ما را خودکفا کرده است و ما را بی نیاز می کند از اینکه بسیاری از محصولات را از خارج از کشور وارد کنیم. در حالی که قبلا نیازمند بودیم این محصولات را از خارج وارد کشور کنیم.

وی بیان کرد: در بخش واکسن تحول بزرگی را امروز در کشور شاهد هستیم. شاید در برخی از زمینه ها ما در غرب آسیا جزو اولین کشورها باشیم، به گونه ای که هر ساله در فصل پاییز ما میلیون ها دوز واکسن آنفلوآنزا فصلی را خریداری می کردیم که سال گذشته به دلیل کرونا تعداد داوطلبان برای این واکسن بیشتر بود.

رئیس‌جمهور افزود: واکسن آنفلوآنزا در سال ۹۹ تحت الشعاع بیماری کرونا قرار گرفت و چون کرونا وجود داشت آثار این واکسن ها آنطور که باید و شاید مشخص نشد. در سال جاری هم قطعا تاثیر این واکسن به دلیل کرونا بارز نخواهد بود چرا که واکسن کرونا باید در بازار بیاید و ما باید نیازمندی های خود را در این زمینه تامین کنیم.

روحانی گفت: به هر صورت واکسن آنفلوآنزا، واکسنی است که هر سال مورد نیاز ماست و در گذشته آن را از خارج وارد می کردیم اما اینکه مراحل امروز خود را طی کرده، بسیار قابل توجه است و امیدواریم در فصل پاییز امسال بتوانیم از واکسن داخلی آنفلوآنزا استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: برای ایرانیان جای غرور است که قدم به قدم در زمینه های علمی، فناوری و بهداشت و درمان خودکفا می شویم. زمانی در ذهن ما این بود که در حیطه بهداشت و درمان هیچ وقت فشار و تحریم بر ما وارد نمی شود چرا که همواره در دنیا مرسوم بود که کسانی که تحریم کننده و در طول تاریخ هم بسیار جلاد بوده اند، معمولا دارو، غذا و نیازمندی های ضروری یک ملت را از تحریم استثنا می کردند.

رئیس‌جمهور اظهار داشت: ترامپ روی دست همه جلادان تاریخ زد و جنگی که علیه ملت ایران شروع کرد هیچ گونه استثنایی نداشت و مانند جنگی بود که از سلاح های شیمیایی، اتمی و میکروبی استفاده می کرد و ترامپ هیچ چیزی سرش نمی شد و یک تحریم تمام عیار و جنگ بزرگی را علیه ملت ما شروع کرد.

روحانی تصریح کرد: اتفاقا یکی از کشورهایی که صدمه بسیار زیادی از کرونا خورد، آمریکا بود و آنان با معضل بسیار بزرگی رو به رو شدند. دولت یاغی و ضدقانون ترامپ در دوران کرونا نیز هیچ تسهیلی قائل نشد و هیچ تحریمی را برطرف نکرد و حتی برای خرید دارو و واکسن آنفلوآنزا و کرونا و هر نوع واکسنی که ما نیاز داشتیم هیچ گونه تسهیلی فراهم نشد و همه مشکلات پیش روی ما بود.

وی افزود: همه ما شاهد بودیم برای اینکه از کوواکس واکسن بخریم با مشکلات زیادی رو به رو شدیم تا بتوانیم پول آن را جابجا کنیم. با اینکه ما پول در بانک های خارجی داریم اما به دلیل تحریم های آمریکا بلوکه شده است و امروز هم که دولت جدید آمریکا به زبان کاملا مدعی است ترامپ خطا کرده و به صراحت این موضوع را مطرح می کند که ترامپ راه غلط را انتخاب کرده است و فشار حداکثری شکست خورده است اما باید به این مساله واقف باشند که همه دنیا به این نکات اعتراف می کنند.

رئیس‌جمهور تاکید کرد: در واقع همه جهان اعتراف می کند که فشار حداکثری به ملت ایران برای اهدافی که در نظر گرفته بودند صددرصد شکست خورده است. هدف آنان به هم ریختن اقتصاد و جامعه ایران و سرنگونی نظام ایران بود که در اهداف شان صددرصد شکست خوردند.

وی گفت: البته مردم ما در فشار، رنج و زحمت فراوانی طی سه سال گذشته قرار گرفتند اما اینکه ما در جنگ مقابل ابرقدرتی به نام آمریکا قرار بگیریم اما ایستادگی کنیم و پیروز شویم یکی از افتخارات بزرگ ملت، دولت و رهبری معظم انقلاب است که هدایت های لازم را از ابتدا نسبت به دولت و مسیری که باید انتخاب کنیم، داشتند و امروز هم ارشاد می کنند.

تکمیل می‌شود....

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید