استاندار وضعیت کرمانشاه از نظر کرونا را اضطراری اعلام کرد

به گزارش قم پرس، « هوشنگ بازوند» روز چهارشنبه در نشست روز چهارشنبه ستاد مبارزه کرونا در سرسرای شهدای دولت استانداری، تأکید کرد: همه ارگانها موظف هستند نهایت همکاری جدی را با دانشگاه علوم پزشکی و تیم بهداشت و درمان استان داشته باشند.

وی با تشریح اقدامات صورت گرفته بر اساس نقشه راه تدوین شده برای مبارزه با کرونا در استان، گفت: اگر امروز وضعیت کرمانشاه به لحاظ تجهیزات و امکانات درمانی و حتی روند افزایشی مبتلایان نسبت به استان‌های همجوار مناسب تر است به دلیل ایثار و ازخودگذشتگی کادر بهداشت و درمان و همکاری و تعامل مردم و مسوولان است؛ امروز هم که در شرایط بحرانی و ویژه هستیم انتظار داریم این مشارکت در رعایت توصیه های بهداشتی و حمایت از دانشگاه بیشتر شود.

استاندار کرمانشاه خطاب به فرمانداران نیز گفت: هرچه سریعتر با هماهنگی دیگر دستگاه های اجرایی و تجمیع امکانات و تجهیزات نسبت به جانمایی بیمارستان های صحرایی اقدام و آماده برپایی بیمارستان باشید، زیرا وضعیت بسیار نگران کننده است.

بازوند با تأکید مجدد بر همکاری ادارات و سازمان‌ها برای برپایی بیمارستان های صحرایی اظهار داشت: هلال احمر، شهرداری ها، آموزش و پرورش، ورزش و جوانان و همه دستگاه های اجرایی علاوه بر کمک ویژه به راه اندازی بیمارستان‌ها نسبت به فراهم کردن توسعه مراکز درمانی ۱۶ ساعته نیز اقدام کنند تا از افزایش تعداد بستری ها با ارائه خدمات در این بیمارستان‌ها جلوگیری شود.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: مصوبات ستاد کرونا باید به دقت اجرا شود و با همکاری دادستان با متخلفان کرونایی در هر مقام، مسوولیت و جایگاهی اعم از حقیقی و حقوقی برخورد می شود، زیرا سلامت مردم برای همه اولویت دارد.

وی ضمن تأکید بر همکاری ویژه معاونان استاندار بر اساس شرح وظایف مشخص شده در ستاد گفت: در کمیته های مختلف مشکلات اقشار، اصناف و بازاریان توسط معاونان بررسی می شود، اما این نکته را مدنظر داشته باشیم که اقدامات انجام شده و محدودیت و ممنوعیت ها برای حفظ سلامت عموم مردم است.

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه گفت: از هر بحرانی فقط و فقط با پشتوانه مردم می توانیم عبور کنیم و با هر امکانات و تجهیزاتی هم به مبارزه با کرونا برویم بیشتر از همه مسایل و برنامه ریزی ها نیازمند همکاری و مشارکت مردم عزیز و شریف هستیم.

براساس اعلام کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مدیریت کرونا دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تعداد بیماران بستری کووید ۱۹ استان در ۲۴ ساعت گذشته به ۸۶۰ نفر رسید که نسبت به روز قبل ۲۰ نفر افزایش یافته است.

در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر در استان بر اثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ فوت کردند و مجموع جان باختگان استان کرمانشاه بر اثر ابتلای قطعی به کرونا از ابتدای اپیدمی تاکنون به یک هزار و ۶۱۶ نفر رسیده است.

منبع : ایرنا

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید