کد خبر: 339296
۰
۰
نسخه چاپی

نشست مجازی تقدیر از اساتید حوزه های علمیه خواهران برگزار شد

به گزارش قم پرس، در آستانه هفته معلم و گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت الله مطهری (ره)، نشست تکریم و تقدیر از اساتید حوزه‌های علمیه خواهران به صورت مجازی برگزار شد.

در این مراسم که به صورت زنده از مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران پخش شد، حجج اسلام عبدالکریم بهجت پور مدیر و مجتبی فاضل معاون آموزش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران و همچنین سرکار خانم غروی نائینی مدیر کل امور اساتید این مرکز به سخنرانی پرداختند.

در این مراسم حجت الاسلام فاضل با گرامیداشت روز معلم و یاد و خاطره شهید آیت الله مطهری (ره) و با اشاره به تقارن این ایام با شهادت امیرمومنان حضرت علی (علیه السلام)، گفت: اهمیت علم آموزی و علم اندوزی به قدری است که حضرت علی (علیه السلام) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «مَا أَخَذَ اللَّهُ عَلَی أَهْلِ الْجَهْلِ أَنْ یَتَعَلَّمُوا، حَتَّی أَخَذَ عَلَی أَهْلِ الْعِلْمِ أَنْ یُعَلِّمُوا» خداوند از جاهلان پیمان فراگیری نگرفت تا اینکه از دانشمندان پیمان آموختن گرفت.

وی افزود: اساتید باید با توجه به شرایط روز جامعه، نسبت به تعلیم و تربیت اهتمام دوچندان داشته باشند و خود را با تکنیک‌ها و تکنولوژی‌های جدید در شرایط کرونا و پساکرونا وفق دهند.

در ادامه این مراسم، سرکار خانم غروی گزارشی از برنامه پنج ساله اداره کل امور اساتید معاونت آموزش حوزه‌های علمیه خواهران ارائه داد و اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه طلاب به رشد علمی، اخلاقی و مهارتی دست پیدا کنند.

در بخش پایانی برنامه نیز حجت الاسلام بهجت پور با اشاره به فعالیت ۲۵ ساله مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران در عرصه تعلیم و تربیت بانوان فرهیخته، گفت: در طول این سال‌ها به حول و قوه الهی انرژی‌ها متراکم شده، ظرفیت‌ها شناسایی گردیده و فرصت برای میدان داری بانوان در عرصه تعلیم و تربیت فراهم شده است.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید