۲۶ استان کشور از قله پیک کرونا عبور کردند

به گزارش قم پرس به نقل از صدا و سیما، علیرضا رئیسی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شنبه شب شبکه دو سیما گفت: با عبور از قله و پیک کرونا در کشور به شرایط بهتری می رسیم.

وی ادامه داد: از نظر زمانی تعداد بستری ها و فوتی ها معمولاً تأخیر حدود ۱۲ روزه را دارند یعنی اگر کاملاً سیر نزولی را طی کنیم هنوز این شرایط ادامه خواهد داشت، البته سیر نزولی شروع شده ولی به کف نمودار نرسیده ایم.

رئیسی با اشاره به اینکه تعداد شهرهای قرمز در کشور کم شده است گفت: شهرهای با وضع نارنجی در کشور افزایش پیدا کرده است و انتظار داریم در هفته های آینده با رعایت شیوه نامه های بهداشتی؛ سیر نزولی ادامه پیدا کند و به شرایطی برسیم که تعداد ورودی به بیمارستان ها بسیار کم شود و به دنبال آن؛ تعداد فوتی ها هم کاهش پیدا کند.

وی افزود: تعدادی از شهرهای قرمز هنوز به پیک کرونا نرسیده اند بنابراین در ۴۶ شهر قرمز هنوز میزان بستری در آنجا نسبت به یکصدهزار نفر جمعیت بالا است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: ساده انگاری نباید داشته باشیم چون با کوچکترین غفلت؛ مشکل ایجاد می شود.

رئیسی گفت: در استان های بوشهر و هرمزگان گونه کرونای هندی تأیید شده داریم و همچنین کرونای آفریقای جنوبی تأیید شده در هرمزگان و آذربایجان غربی و شهرهای دیگر
داشتیم.

وی افزود: فعلاً با هوشیاری و تجربه دانشگاه های علوم پزشکی، این شرایط را خیلی خوب محدود و قرنطینه ایجاد کردند و بیشتر افرادی که مبتلا بودند خارجی ها بودند که شناسایی شدند و در هتل قرنطینه کامل انجام دادند.

رئیسی ادامه داد: افرادی که تا کنون مبتلا بودند و قرنطینه شدند مرگ و میر نداشتند.

وی گفت: ممکن است جهش کرونا در کشور ما هم صورت بگیرد و الزاماً این گونه نیست که از کشور دیگر وارد شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: اگر یک جهش کرونای آفریقایی در ایران پیدا کردیم به این معنی نیست که حتماً از آفریقا آمده، ممکن است ویروس ایرانی باشد که جهش صورت گرفته آن مشابه کرونای جهش یافته آفریقایی باشد.

ادامه دارد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید