کد خبر: 342216
۰
۰
نسخه چاپی

لزوم رسیدگی به تخریب‌ها و تهمت‌ها در مناظرات تلویزیونی

به گزارش قم پرس، شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزه علمیه قم در پی بروز بداخلاقی برخی از شرکت کنندگان در مناظره اول داوطلبان ریاست جمهوری، نامه‌ای خطاب به رئیس رسانه ملی نوشت.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند کشور به نحوی ضرر کرد. مقام معظم رهبری ۱۴۰۰/۳/۶

برادر ارجمند جناب آقای دکتر عسگری ریاست محترم سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام‌علیکم

با سپاس و امتنان از تلاش و کوشش جنابعالی و مدیران گرامی سازمان صداوسیما در انجام مسئولیت سنگین تبیین و روشنگری اجتماعی، به‌ویژه طراحی و برگزاری مناظره‌های انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری، برای مساعدت به تشخیص و انتخاب مردم عزیزمان، در اولین برنامه مناظره، مردم شاهد و ناظر مواضع و رفتارهایی بودند که بعضاً موجب سوال و انتقاد شده است. چرا که آئین‌نامه رعایت اخلاق اسلامی، رعایت ضوابط مناظره و عدم خروج از موضوع برنامه، توسط مجری محترم قرائت شد اما متأسفانه برخی از نامزدها به‌جای پاسخ به پرسش‌ها و ارائه دیدگاه و مواضع خود برای کمک به تشخیص مردم در انتخاب اصلح، بعضاً دچار دروغ‌پردازی و تهمت و تخریب شدند که ضروری بود توسط مجری محترم هدایت و اعمال مدیریت می‌شد اما متأسفانه اقدامی صورت نگرفت که این امر علاوه بر اینکه خلاف آئین‌نامه تنظیمی مسئولین برگزاری مناظره بود آثار و نتایج سو و منفی بر روحیه و اذهان مخاطبان داشته است.

ازاین‌رو به جد خواستاریم علاوه بر اجرای کامل ضوابط مناظره‌های انتخاباتی در دو برنامه دیگر، مناظره‌ها در آینده به‌گونه‌ای طراحی و اجرایی گردد که فرهنگ و ارزش‌های اسلامی و انقلابی بر آن حاکم باشد تا هم شاهد بداخلاقی‌ها و تخریب‌ها و تهمت‌ها نباشیم و هم زیبایی‌های بحث و تضارب آرا و مناظره‌ها تحت لوای ارزش‌ها و اخلاق و فرهنگ اسلامی را دریابیم.

امید است که مردم بصیر ایران اسلامی با لبیک‌گویی به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تواصی به‌حق و انتخاب شایسته از طریق توجه به کارنامه‌ها و برنامه‌های نامزدها، نابسامانی‌ها و ناکارآمدی‌های موجود را جبران نمایند.

محمود مقدمی

شورای هماهنگی گروه‌های فرهنگی حوزه علمیه قم

۱۴۰۰/۳/۱۷

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید