کد خبر: 351567
۰
۰
نسخه چاپی

سفرهای استانی متناسب با شرایط کرونایی انجام می‌شود

به گزارش قم پرس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور بعدازظهر امروز یکشنبه در جلسه هیئت دولت با خوش آمدگویی به معاونین حقوقی و امور زنان ریاست‌جمهوری و شهردار جدید تهران به مناسبت اولین حضورشان در جلسه هیئت دولت از زحمات و تلاش‌های مسئولین پیشین در این مناصب قدردانی کرد.

رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به دو سفر استانی خود به خوزستان و سیستان و بلوچستان، گفت: در گذشته سابقه داشته که همه اعضای دولت به یک استان سفر می‌کردند و پس از بررسی و بحث درباره مشکلات، جلسه دولت همانجا تشکیل می‌شد و راهکارهای حل و فصل مسائل به تصویب می‌رسیده است، اما در حال حاضر با توجه به شرایط کرونایی امکان حضور همه اعضای دولت و افراد زیاد دیگری که لازم است برای این منظور همراه وزرا و معاونین به استان‌های مختلف سفر کنند، وجود ندارد، لذا در شکل انجام سفرهای استانی تغییراتی اعمال کرده‌ایم.

رئیسی افزود: اگرچه به‌طور طبیعی در هر استان مسائل مختلفی وجود دارد که به همه وزرا مربوط می‌شود، اما به خاطر محدودیت‌های کرونایی ترجیح دادیم وزرایی در هر سفر حضور داشته باشند که مسائل مربوط به آنها اولویت‌دار بوده و لازم است در جریان سفر درباره آنها تصمیماتی گرفته شود.

وی اظهار کرد: پس از هر سفر استانی مسائل و مشکلات شناسایی شده، در جلسات هیئت دولت مطرح و مجددا مورد بررسی قرار می‌گیرد تا درباره همه مسائل تصمیم‌گیری شود. دولت به شدت نسبت به وعده‌های خود حساس است و بنا دارد صادق‌الوعد باشد و از همین رو از صداوسیما انتظارداریم همانطور که وعده‌های دولت را گزارش می‌کند، در فاصله زمانی مناسب گزارش اجرا و تحقق این وعده‌ها را نیز منتشر کند.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه انعکاس اخبار تحقق وعده‌ها باعث افزایش حس امید و اعتماد در مردم می‌شود، تصریح کرد: از همه اعضای دولت می‌خواهم که در زیرمجموعه خود بخشی را مأمور پیگیری اجرای مصوبات و وعده‌های مربوط به آن وزارتخانه یا معاونت کنند و این موضوع را کاملا جدی بگیرند که وعده‌ها یا در زمان مقرر اجرا شوند و یا اگر وعده‌ای به هر دلیل امکان اجرا ندارد، دلایل آن برای مردم توضیح داده شود و اینگونه نباشد که وعده‌ای بلاتکلیف مانده و اجرا نشود.

رئیسی همچنین بار دیگر بر ضرورت رعایت حداکثری شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا تأکید کرد و اظهار داشت: سعی کنید تا آنجا که ممکن است کار مردم بدون نیاز به حضور فیزیکی انجام شود و اگر ضرورتی برای حضور ارباب رجوع در ادارات وجود دارد شرایط مناسبی برای پیشگیری از انتقال کرونا فراهم شود.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید