کد خبر: 353460
۰
۰
نسخه چاپی

مکتب حاج قاسم از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است

به گزارش قم پرس، سردار محمدرضا موحد در رزمایش مومنانه حوزه مقاومت بسیج شهید بهشتی که در مسجد فاطمه الزهرا (س) برگزار شد ضمن تسلیت ایام سوگواری و حزن و اسارت اهل بیت و تبریک چهل یکمین سالگرد هفته دفاع مقدس از قول امام خمینی (ره) اعلام کرد: ما در جنگ انقلابمان را به جهان صادر کردیم و ابهت دو ابرقدرت شرق و غرب را شکستیم و به مردم جهان و خصوصاً مردم منطقه نشان دادیم که علیه ابرقدرت‌ها و تمامی قدرت‌ها سالیان سال می‌توان مبارزه کرد.

وی در ادامه با ذکر سخنان مقام معظم رهبری که دفاع مقدس از الطاف خفیه الهی بوده و مظهر عزت و عظمت ملت مسلمان ایران است، گفت: دفاع مقدس ما یکی از جنگ‌های بزرگ طولانی و پر خسارت در تاریخ معاصر است و با مشاهده تاریخ در طول ۲۰۰ سال گذشته و جنگ‌های که به ایران تحمیل شده بخش اعظمی از خاک ایران جدا شده است.

جانشین فرماندهی سپاه قم افزود: ما در دفاع مقدس با اینکه تازه انقلاب صورت گرفته بود و نوپا بودیم و از لحاظ رزمی از سطح پایینی برخوردار بودیم ولی هشت سال یک تنه در مقابل استکبار جهانی ایستادیم و به برکت خون شهدا و فرماندهی و مدیریت حکیمانه امام راحل و پای کار بودن مردم حتی یک وجب از خاک کشور به دست بیگانگان نیفتاد.

وی در ادامه به دستاوردهای دفاع مقدس پرداخت و اضافه کرد: نیروی نظامی ما وابسته به خارج بود و توان تولید سیم خاردار را نیز نداشتیم ولی الان جز چند کشور برتر در زمینه صنایع و علوم نظامی هستیم؛ امروزه حوزه دفاعی ما بالاتر از ۲۰۰۰ کیلومتر است به این معنی که دشمن اگر بخواهد سمت ما حرکت کند ما از فاصله ۲۰۰۰ کیلومتری آن را رصد و منهدم می‌کنیم و با اقتدار و قدرت بازدارندگی که نظام مقدس جمهوری اسلامی دارد، پهباد آمریکایی را منهدم می‌کنیم، کشتی انگلیسی را توقیف می‌کنیم و حتی آنها جرأت پاسخگویی و اظهار نظری ندارند.

موحد در ادامه با اشاره به خروج آمریکا از منطقه به خصوص در عراق و افغانستان که از برکت خون حاج قاسم است تصریح کرد: مکتب حاج قاسم یکی از مهم‌ترین دستاوردهای دفاع مقدس است که مانع از تجزیه کشورهای اسلامی شد و با همان تجربه که ما از بسیج داشتیم مردم این کشورها را بسیجی کردیم تا از حاکمیت سیاسی و مرزهایشان دفاع کنند که نظیر آنها در عراق حشد الشعبی، گروه‌ها مقاومت در سوریه و در رأس آنها حزب الله لبنان را مشاهده می‌کنیم که همه خروجی مکتب حاج قاسم و نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

جانشین فرماندهی سپاه قم افزود: در شرایط کنونی رمز موفقیت ما این است که تردید نکنیم و برای این امر باید گوش به فرمان رهبری باشیم و مهم‌ترین عامل موفقیت بسیج، سپاه و دیگر گروه‌های مقاومت همین بوده است.

در ادامه سردار موحد به دو مورد از آسیب‌های دفاع مقدس از نظر رهبری پرداخت که بحث فراموشی دفاع مقدس و تحریف دفاع مقدس است و نیازمند بازگویی وقایع دفاع مقدس و بیان دستاوردها و خاطرات توسط پیشکسوتان در میان جوانان و نوجوانان می‌باشد.

وی عنوان کرد: اسلام رمز ماندگاری دفاع مقدس است و همه چیز فانی است مگر اینکه منصوب به خدا باشد و دفاع مقدس بخاطر انتصابش به خدا و اخلاص رزمندگان و فرماندهی جنگ به دست با کفایت امام خمینی (ره) جاودانه شد و شما جوانان عزیز باید ادامه دهنده راه امام و شهدا و پیرو اوامر ولی فقیه زمان باشید.

جانشین فرماندهی سپاه قم در پایان از زحمات بسیجیان استان قم در راستای طرح شهید سلیمانی، رزمایش مومنانه و مقابله با ویروس منحوس کرونا تشکر کرد.

منبع : مهر

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید