کد خبر: 363051
۰
۰
نسخه چاپی

دبیر شورای عالی مناطق آزاد از واحدهای تولیدی فعال درقم بازدید کرد

به گزارش ایرنا سعید محمد به همراه سید محمد تقی شاهچراغی استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان به منظور بررسی مسائل و مشکل‌های فعالان اقتصادی از شرکت‌ها و واحدهای تولیدی فعال در منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم بازدید کرد.

این بازدید در قالب برنامه‌های سه‌شنبه‌های اقتصادی قم صورت می‌گیرد که بر اساس آن مدیران دستگاه‌های اجرایی استان برای بررسی مسائل و مشکل‌های تولیدکنندگان به صورت میدانی در واحدهای تولیدی حاضر می‌شوند.

محمد، با حضور در پنج واحد صنعتی فعال و نیمه فعال منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در جریان موانع توسعه و رونق تولید این واحدها قرار گرفت.

رفع تعهد ارزی، نداشتن معافیت مالیاتی، واردات کالای مشابه داخلی، تامین نیروی انسانی، هزینه بالای گواهی تولید در منطقه ویژه و تاخیر در استرداد مالیات بر ارزش افزوده مهمترین مشکل‌هایی بود که تولیدکنندگان در این بازدید مطرح کردند.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان در ۵۰ کیلومتری قم در زمینی به مساحت ۲۰۰۰ هکتار در سال ۱۳۷۶ به تصویب هیات وزیران رسید.
این منطقه به‌عنوان مهم‌ترین و نزدیک‌ترین منطقه ویژه اقتصادی به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور، واقع در مسیر جاده ابریشم، راه‌آهن سراسری و بزرگراه‌های اصلی شمال - جنوب و شرق - غرب ایران بوده و جهت برقراری ارتباط با اروپا، کشورهای آسیای میانه و خلیج‌فارس به‌منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز داشته و قادر است نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد کلان منطقه و کشور ایفا نماید.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی قم فراتر از ۸۵هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود ۲ هزار و ۴۰۰ واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از ۶۰ هزار نفر فرصت اشتغال ایجاد شده‌است.

قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، درودگران، فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است که هر کدام از آنها موقعیت ممتازی برای توسعه سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال دارد.

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.

آپلود عکس

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید