کد خبر: 371220
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

آغاز سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در قم

سلسله رویداد آموزشی تئاتر مردمی بچه‌های مسجد با عنونا محرابیان با حضور رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، ‌مسئولان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و مربیان مساجد استان قم در شهر قم به عنوان منطقه یک ای رویداد، آغاز شد

به گزارش قم پرس به نقل از روابط عمومی حوزه هنری استان قم، ظهر یکشنبه 28 اردیبهشت ماه 1401 مسئولان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد کشور،‌ دکتر محمد علی روزبهانی رئیس حوزه هنری قم و مدرسین این دوره با حضور در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) در قم و عرض سلام و ادب به ایشان،‌ سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور افتتاح شد.

موتورچی: برگزاری سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در 8 منطقه

در ابتدای این مراسم سید مصطفی موتورچی رئیس دفتر تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سخنانی کوتاه گفت: این سلسله رویدادها را از قم و از حرم حضرت معصومه (س) آغاز خواهیم کرد و در نهایت در حرم امام رضا(ع) در مشهد به پایان خواهیم رساند. سلسله رویدادها آموزشی تئاتر بچه‌های مسجد در هشت منطقه کشور برگزار خواهد شد و استان قم به تنهایی از جهت تعداد بالای گروه‌ها یک منطقه مستقل خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با حضور جناب آقای سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم و جناب آقای فدایی حسین و آقای محمدرضا آزاد از اساتید برجسته و صاحب نظر تئاتر بچه‌های مسجد، مربیان و گگروه‌ها مساجد قم یک قدم از دیگر استان‌ها جلوتر هستند و این باعث تمیز قم از سایر استان‌ها شده‌است.

موتورچی همچنین گفت: فرآیند آموزش مربی در کل کشور در نیمه نخست سال 1401 به سرانجام خواهد رسید.

آغاز سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در قم

روزبهانی: مسجد همیشه یک نهاد پیشرو بوده است

در ادامه رئیس حوزه هنری استان قم ضمن تشکر از کانون فرهنگی مساجد استان برای همراهی در شکل گرفتن جریان تئاتر مردمی بچه‌ها ی مسجد گفت: مسجد همیشه یک نهاد پیشرو بوده است و تشکر می‌کنم از مسئولان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در کشور که کمک کردند که اتفاق خوبی که در نمایش قم در سطح مساجد رقم خورده، دیده شود.

همچنین احمد سلیمانی مسئول واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری قم گزارشی از فعالیت‌های دفتر مردمی بچه‌های مسجد در 68 مسجد این استان ارائه نمود.

آغاز سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در قم

زارعی: بدنه آینده تئاتر متعهد کشور را بچه‌های مسجد خواهند ساخت

در نوبت عصر نیز جلسه توجیهی با حضور کورش زارعی رئیس مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور، ‌مسئولان تئاتر مردمی بچه‌های مسجد و مربیان 68 گروه نمایشی مساجد قم برگزار شد.

در ابتدای این جلسه کورش زارعی گفت: این اتفاق و جان گرفتن تئاتر مردمی بچه‌های مسجد در سراسر کشور، اتفاق خجسته‌ای‌ست و من به آینده این حرکت امیدوار هستم.

وی خاطر نشان کرد: این جریان یک اتفاق ریشه‌ایست که در ادامه شاهد ثمرات آن خواهیم بود. هدف از تقویت بچه‌های مسجد ساخت نسل آینده است و اگر چه در حال حاضر این جریان تئاتر،‌آماتوری‌ست اما بدنه نسل آینده تئاتر متعهد کشور را همین بچه‌های مسجد خواهند ساخت.

همچنین حجت الله ناظری معاون مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری کشور در این جلسه در خصوص برنامه‌های مرکز هنرهای نمایشی کشور برای تئاتر مردمی بچه‌های مسجد گفت: یک برنامه‌ریزی 9 ساله در این حوزه انجام شده که در فاز نخست آن و طی 3 سال گروه‌های تئاتر مساجد کشور به یک توانمندی قابل قبول برای حضور در عرصه‌ها جدی تئاتر، دست پیدا کنند.

آغاز سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در قمآغاز سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در قمآغاز سلسه رویدادهای آموزشی مربیان مساجد کشور در قم