امروز: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۹ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
اخبار ویژه امروز :
کد خبر: 371639
۰
۰
نسخه چاپی

صدور ۲۳۵ پروانه ساختمانی در منطقه ۳ قم/عدم رغبت شهروندان برای ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده

مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به صدور 235 پروانه ساختمانی در سال گذشته در این منطقه گفت: بر اساس طرح تفصیلی جدید تراکم در شهر کاهش پیدا کرده و این موضوع در منطقه سه زیاد مطلوب شهروندان قرار نگرفته است.

صدور ۲۳۵ پروانه ساختمانی در منطقه ۳ قم/عدم رغبت شهروندان برای ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده

به گزارش قم پرس: مهرداد روحانی وزیری، با اشاره به اقدامات در حوزه شهرسازی منطقه سه شهر قم اظهار داشت: این منطقه شهری از نظر تراکم و ساخت‌وساز منطقه ضعیفی بوده و در سال‌های گذشته قابلیت بسط و توسعه نداشته است.

به گفته وی، بر اساس طرح تفصیلی جدید تراکم در شهر کاهش پیدا کرده و این موضوع در منطقه سه زیاد مطلوب شهروندان قرار نگرفته است، به‌عنوان نمونه در خیابان امام موسی صدر تراکم نهایتاً ۲ طبقه است.

وی با بیان اینکه در خیابان امام خمینی(ره) به‌عنوان مهم‌ترین خیابان این منطقه نیز امکان ساخت‌وساز زیاد وجود ندارد، تصریح کرد: درمجموع در سال ۱۴۰۰ حدود ۲۳۵ پروانه ساختمانی به مساحت ۱۰۱ هزار مترمربع صادرشده است.

روحانی وزیری خاطرنشان کرد: دو نقطه در منطقه سه در ضلع شمالی کمربندی و خیابان بادیان قابلیت توسعه داشته که اقداماتی در این زمینه در مدیر منطقه سه شهرداری قم با اشاره به صدور ۲۳۵ پروانه ساختمانی در سال گذشته در این منطقه گفت: بر اساس طرح تفصیلی جدید تراکم در شهر کاهش پیدا کرده و این موضوع در منطقه سه زیاد مطلوب شهروندان قرار نگرفته است.دست اجراست.

وی با تأکید بر اینکه ۹۰ درصد منطقه سه بافت فرسوده است، یادآور شد: حجم قابل‌توجهی از تخلفات ساختمانی شامل افزایش سطح اشغال، حذف پارکینگ، احداث بناهای غیرمجاز و… نیز در این زمینه شناسایی و پرونده‌سازی شده است.

انتهای پیام/***

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید