کد خبر: 383384
۰
۰
نسخه چاپی

ادامه عملیات آماده‌سازی بستر و کاشت درخت در ۱۵ هکتار از اراضی بوستان معصومیه

توسط سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، ادامه عملیات آماده‌سازی بستر و کاشت درخت در 15 هکتار از اراضی بوستان معصومیه در حال اجراست.

ادامه عملیات آماده‌سازی بستر و کاشت درخت در ۱۵ هکتار از اراضی بوستان معصومیه

به گزارش قم پرس به نقل از واحد خبر سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، اراضی جنگلی در حاشیه شهر به‌عنوان کمربند سبز شهری علاوه بر کارکرد اکولوژیک و کنترل‌کننده آلودگی هوا، در بسیاری از مواقع کارکرد خدماتی و تفریحی دارند و می‌توانند در این زمینه ظرفیت خوبی باشند.

بوستان معصومیه در جنوب غربی شهر قم با مساحتی بیش از ۴۰۰ هکتار علاوه بر اینکه قسمتی از کمربند سبز شهری قم بوده، در مسیر تردد مرکز کشور نیز قرار گرفته است که این بوستان می‌تواند علاوه بر کارکرد اکولوژیک ظرفیت خدماتی بسیار خوبی نیز باشد.

در سال‌های گذشته اقدامات مهمی در زمینه تغییر شبکه آبیاری این بوستان صورت گرفته و این طرح پیشرفت فیزیکی مناسبی داشته است که برخی بخش‌های این بوستان دچار نقایصی بوده و درختان آن دچار مشکل بودند که اقدامات بهسازی انجام و برای ۱۵ هکتار از عرصه نیز شبکه آبیاری تحت‌فشار اجراشده و عملیات آماده‌سازی بستر برای آن انجام شد.

در این راستا عملیات کاشت در این بخش بوستان معصومیه آغازشده است که با کاشت فضای سبز در این بخش، شاهد تکمیل بخش زیادی از کاشت درختان در مجموعه خواهیم بود و بخش‌های خدماتی در ادامه تکمیل خواهد شد.

گفتنی است اولویت کاشت در این عرصه با درختان مثمر و میوه بوده است و بیشتر از گونه زیتون استفاده‌شده که سازگاری بیشتری نیز با کمبود منابع آبی دارد.

دیدگاه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید