کد خبر: 389284
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

نمایش خیابانی نقل سه شهید در شلمچه اجرا شد

به گزارش قم پرس پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانیِ راهیان نور که از ۲۰ اسفند در یادمان فتح‌المبین شروع به کار کرد با اجراهای هنرمندان برتر و منتخب همچنان در یادمان‌ها ادامه دارد.

نمایش خیابانی «نقل سه شهید» به نویسندگی و کارگردانی حیدر رضای کاری از هنرمندان استان ایلام و کاری از گروه تئاتر انجمن هنرهای نمایشی دهلران این استان است که پس از اجرای درخشان در یادمان‌های فتح‌المبین و اروند آبادان در محیط موزه جنگ خرمشهر اجرا کرد و طبق برنامه‌ریزی به یادمان شلمچه اعزام شد و اجرای موفقی را پشت سر گذاشت.

اجرای روایی این نمایش در موزه جنگ خرمشهر در حضور کاروان‌های استان‌های قم، البرز و کاشان بازتاب گسترده‌ای در میان مخاطبان داشت.

حیدر رضایی در این نمایش ایفای نقش می‌کند.

گروه‌های منتخب حضور در پنجمین همایش ملی تئاتر خیابانی رهیان نور از استان‌های اصفهان، همدان، آذربایجان غربی، لرستان، تهران، فارس، ایلام، کردستان و خوزستان هستند که تاکنون اغلب گروه‌های نمایشی در مناطق عملیاتی به اجرای برنامه پرداختند و با استقبال عموم تماشاگران و کاروان‌های راهیان نور روبه‌رو شدند

در پنجمین دوره این همایش ۱۴ گروه نمایشی در یادمان‌های هویزه، دهلاویه، فتح‌المبین، شلمچه، یادمان اروند، نهر خین و موزه‌ی دفاع مقدس خرمشهر آثارِ نمایشی خود را اجرا خواهند کرد.

پنجمین همایش ملی «تئاتر خیابانیِ راهیان نور» به‌عنوان رویداد هنری و محوری راهیان نور با دبیریِ مصطفی بوعذار برگزار می‌شود.

این همایش با حمایت و مشارکت ستاد مرکزی راهیان نور، معاونت امور هنری وزارت ارشاد، اداره کل هنرهای نمایشی، ستاد کنگره ملی شهدای خوزستان، استانداری خوزستان، انجمن هنرهای نمایشی کشور، سپاه حضرت ولیعصر (عج) و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از ۲۰ اسفند ۱۴۰۱ تا دوم فروردین ۱۴۰۲ برگزار می‌شود.

دبیرسرویس: #میثم_عربی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.