کد خبر: 401021
۰
PNAZAR
نسخه چاپی

پرسپولیس در شکست تنها نبود/ از مقصر نابودی چمن تا مسئولان باشگاه

به گزارش قم پرس شکست پرسپولیس در هفته اول لیگ قهرمانان آسیا برابر النصر هر چند از نظر فنی قابل توجیه نیست و یحیی گل‌محمدی اشتباهات و نقایصی داشت، اما نباید همه این شکست را به سرمربی و بازیکنان نسبت داد.

سرخپوشان تهرانی در شرایطی برابر النصر به میدان رفتند که از چند هفته قبل تمام تمرکز مسئولان باشگاه روی حضور رونالدو و چگونگی استقبال از این فوق ستاره تیم عربستانی بود. هر چه به برگزاری این دیدار نزدیکتر می شدیم این تمرکز و توجه بیشتر می شد و تیمی که کمتر دیده می شد، پرسپولیس میزبان بود.

گل محمدی که تیمش در رقابتهای داخلی روند تاکتیکی یکسانی دارد و در مواقع حساس و دیدارهای مهم نمی تواند از بحران تاکتیکی خارج شود، این بار هم در یکی از مهمترین بازیهای لیگ قهرمانان آسیا نتوانست شرایط تاکتیکی مناسبی داشته باشد.

پرسپولیس در شکست تنها نبود/ از مقصر نابودی چمن تا مسئولان باشگاه

البته سرمربی پرسپولیس می تواند تعویض اجباری مهدی ترابی به عنوان یکی از مهره های تاثیرگذار تیمش را دلیل بر هم خوردن تفکرات تاکتیکی اش عنوان کند که البته خیلی هم بیراه نیست چرا که ترابی یکی از بازیکنان کار راه انداز پرسپولیس است.

اما این که ترابی در حال حرکت و بدون این که بایکنی اطرافش باشد مصدوم می شود به کیفیت بد و فاجعه زمین ورزشگاه آزادی برمی گردد که تعداد چاله هایش پرتعداد شده و یکی از آنها باعث پیچیدگی مچ پای بازیکن پرسپولیس شد تا زمین نامناسب لطمه جبران ناپذیری به پرسپولیس گل محمدی بزند.

در کنار این مورد باید به رضا درویش و عملکرد او در مقابل پرسپولیس هم اشاره کرد که در چند روز منتهی به بازی بیشتر به عنوان مدیرعامل باشگاه النصر فعالیت می کرد تا مدیر پرسپولیس!

البته فراهم کردن شرایط برای حضور النصر با ستاره ای مثل رونالدو نیاز به هماهنگی و برنامه ریزی دارد اما رضا درویش در دو روزی که النصر در ایران حضور داشت تمام وقت و انرژی اش را برای بودن کنار رونالدو گذاشت و فراموش کرد تیم اصلی که باید مراقبش باشد پرسپولیس است.

پرسپولیس در شکست تنها نبود/ از مقصر نابودی چمن تا مسئولان باشگاه

درویش که به خاطر جذب یک بازیکن خارجی مورد انتقاد گل محمدی هم قرار گرفته و رابطه طرفین سرد شده بود، به جای این که در روزهای منتهی به بازی بیشتر خودش را به تیم نزدیک کند، تمام تمرکزش را روی استقبال از رونالدو و اهدای تابلو فرش و بقیه موارد گذاشته بود و یادش رفت که پرسپولیس و بازیکنانش هم نیاز به روحیه دارند.

پرسپولیس در شرایطی دیدار اول برابر النصر را واگذار کرد که حریف با همه ستاره هایی که در اختیار داشت، از نظر فنی برتری قابل توجهی نداشت و اگر اشتباه و اخراج بچگانه میلاد سرلک و مصدومیت مهدی ترابی نبود قطعا این نتیجه رقم نمی خورد.

با این حال در شکست سرخپوشان علاوه بر یحیی گل محمدی و تیمش که بازی محتاط و دور از انتظاری را به نمایش گذاشتند، مقصر نابودی چمن آزادی و مسئولان باشگاه از جمله رضا درویش هم مقصر هستند چرا که وظایف شان را به درستی انجام ندادند.

منبع : مهر

دبیرسرویس: #هادی_اسماعیلی

قم پرس منتظر دریافت اخبار و پیام های هموطنان عزیز می باشد.